דיני עבודה
 
 

ייעוץ משפטי ודיני עבודה

 
 

אם נפגעתם מהתנהלות של גורם כלשהו ואתם שוקלים את האפשרות להגיש נגדו תביעה משפטית, מומלץ מאוד שהדבר הראשון שתעשו יהיה פנייה אל עורך דין המתמחה בתחום המשפטי המסוים שהתביעה הפוטנציאלית שלכם קשורה אליו, לשם קבלת ייעוץ משפטי מתאים. ייעוץ משפטי שיינתן לכם על ידי עורך דין המתמחה בתחום המשפטי המסוים, יוכל לתת לכם אינדיקציה אם יש לכם עילה לתביעה, אם יש לכם סיכוי לזכות בתביעה שכזאת ואם כן – לדעת גם מהו הסכום הכספי ו/או העונש המרבי שאותו תוכלו לתבוע ומה משך הזמן שהליך משפטי כזה צפוי להימשך.
 
לאחר שתקבלו ייעוץ משפטי מקצועי יהיו בידיכם כל הנתונים הדרושים, באמצעותם תוכלו להחליט אם יש עילה לתביעה שלכם ואם אתם מעוניינים להיכנס לתהליך שכזה.
 

 

ייעוץ משפטי בדיני עבודה – חשיבות מרבית


אחד התחומים המשפטיים הרגישים ביותר, שבו חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין מומחה, הוא תחום דיני העבודה. זאת משום שתחום דיני העבודה הוא מסועף כל כך ורגיש כל כך, ואם אתם מרגישים שנפגעתם מהמעביד שלכם או שעובד שלכם פעל שלא כיאות, חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ משפטי מקצועי בנושא, כדי לברר אם באמת יש כאן עילה אמיתית לתביעה. כדוגמה נביא את סיפורה של ע., בחורה מהצפון, אשר נכנסה להיריון במהלך עבודתה בחברה מסוימת, ולא סיפרה למעסיק שלה על היותה בהיריון.

המעסיק של אותה בחורה לא היה מרוצה מעבודתה, ומכיוון שלא ידע על עובדת היותה בהיריון, זימן אותה למשרדו למסר לה מכתב פיטורין.במעמד זה ע., שכמובן רצתה לשמור על מקום עבודתה גם בגלל העובדה שהיא בהיריון, סיפרה לו על היריונה וטענה שהוא אינו רשאי לפטר אותה, שכן לפי החוק אסור לפטר אישה בהיריון. לפי החוק, אישה אינה חייבת לספר למעביד על היריונה עד לחודש החמישי להיריון, ולכן ע., שהיתה בחודש השלישי להיריונה לא עברה על החוק. השאלה הנשאלת היא, האם למעסיק מותר לפטר את ע., שכן הוא לא ידע על עובדת היותה בהיריון ובקשתו לפטרה לא היתה קשורה, מבחינתו, להיריונה, או שאסור לו לפטר אותה מכיוון שהיא בהיריון ויש להגן על זכויותיה. במקרה כזה מומלץ לשני הצדדים, הן למעסיק של ע. והן ל-ע. עצמה, לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה, ולקבל ייעוץ משפטי ראשוני שיסייע להם להחליט כיצד עליהם לפעול.
 

ייעוץ משפטי – ההתמחות חשובה

אם אתם חושבים להגיש תביעה בנושא מסוים, חשוב מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה, ואם אפשר – רק בתחום זה. זאת משום שעורך דין שיש לו התמחות בתחום הוא עורך דין שיש לו ניסיון בתחום, ושסביר להניח שייצג בעבר אנשים שהתמודדו עם הדילמות והבעיות שניצבות בפניכם היום. לעורך דין שכזה סביר להניח שיהיו כל הכלים שיוכלו לסייע לכם לעשות את הצעד המשפטי הנכון. בהצלחה!

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 

 

דרך מנחם בגין 48, מגדלי אביב, תל אביב 
טל': 3218640 - 072   פקס: 6397304 - 03  דוא"ל:lawyers@kaisman-law.co.il
 

          דיני עבודה - עורך דין דיני עבודה - ייעוץ משפטי

 
Show Profile