דיני עבודה
 
 

ייעוץ משפטי – החשיבות של התאמת השירות

 
 
ייעוץ משפטי הינו אחד מן השירותים החשובים ביותר אותם מעניקים עורכי דין בענפים השונים של התחום. אולם אנשים אשר פונים לייעוץ משפטי שוגים לא פעם בתפיסת מורכבותו של תחום המשפט. בדומה לרפואה בה רופאים שונים, אפילו באותו התחום הכללי, מחזיקים בהתמחויות שונות וספציפיות, כך גם במשפטים. כפי שאיש לא יעלה בדעתו לפנות לרופא המתמחה באורתופדיה של כף הרגל, כאשר דרוש לו ייעוץ רפואי לבעיות גב, כך אין סיבה לפנות לעורך דין לדיני עבודה המתמחה בייצוג חברות גדולות, כאשר מעוניינים לתבוע את המעביד בעבודת קיץ.
ייעוץ משפטי בנושא דיני עבודה סבוך ומורכב במיוחד, מפני שהוא נוגע לאחד הדברים החשובים לנו ביותר – הכיס שלנו ותדמיתנו בעיני עצמנו ובעיני החברה.

ייעוץ משפטי לחברות

ישנה חשיבות עליונה לבחירת עורך דין דיני עבודה או משרד עורכי דין המתמחה בדיני עבודה, משום שלתוצאות תיקים מסוג זה יכולה להיות השלכה מרחיקת לכת על עתידם של עסקים וארגונים שונים. כאשר עסק או חברה נתבעים בבית דין לדיני עבודה הפסד עלול להסב נזק תדמיתי לא מבוטל. הדבר נכון שבעתיים משום שיותר ויותר אנשים שמים לב למוניטין שיש לעסקים, מבחינת היחס אותו הם מעניקים לעובדיהם. לכן, ארגונים בעלי שם רע, אשר ידועים כנצלניים כלפי עובדיהם יכולים לסבול מתדמית שלילית גם בקרב הלקוחות.
חשיבות נוספת לקבלת ייעוץ משפטי נובעת מכך שתביעות עלולות לגרור תביעות נוספות באפקט דומינו. על כן, הפסד בתביעה של עובד אחד, עלולה לעודד עובדים נוספים לבוא בתביעות נוספות, דבר אשר יגרור את החברה לטיפול ממושך ויקר. מנגד, בחירה בעורך דין דיני עבודה או במשרד ידועים וחזקים מדי, כאשר מדובר בעסק קטן או בתביעה קטנה, עלול לשדר התגוננות יתר, דבר שאף הוא בעייתי שכן הוא מעורר תחושה של חוסר ניקיון כפיים וחשש רב מדי שעלול להעיד על אשמה. לפיכך, חשוב מאוד לבחור בקפידה את עורך הדין והמשרד אשר יטפלו בהיבטים המשפטיים של פעילות העסק.

ייעוץ משפטי לשכירים

כפי שישנם סנגורים וישנם קטגורים, כך ישנם עורכי דין לדיני עבודה המתמחים בייצוג חברות ואילו אחרים המתמחים בייצוג שכירים. רק עורך דין המתמחה בתחומו, ובעל ניסיון והצלחות מוכחות בתחום זה יוכל להעניק ללקוחותיו את מרב הסיכויים לזכות בתוצאות המבוקשות. גם בתחום זה ישנה חשיבות בבחירת עורך דין מתאים, כאשר ישנם עורכי דין המתמחים בליטיגציה מול חברות וארגונים גדולים, ואילו עורכי דין אחרים, אשר מתמחים בטיפול בתביעות קטנות יותר. לכאורה, ככל שעורך הדין "חזק יותר" כך יותר טוב לפנות אליו, משום שאם הוא מנוסה בהתמודדות עם חברות גדולות, ודאי יצליח לטפל גם בחברות קטנות. הלכה למעשה, ההתמודדות מול חברות וארגונים גדולים הינו עיסוק הדורש זמן, אנרגיות וידע רבים. לפיכך, עורך דין מסוג זה יהיה גם יקר מאוד וגם הסבירות שיהיה לו פנאי לטפל בתיקים בסדרי גודל נמוכים היא נמוכה. גם במידה ויסכים, יתכן שעדיף פשוט לפנות לעורך דין המתמחה בטיפול בתיקים קטנים יותר וליהנות מיחס אישי יותר ומייעוץ משפטי התפור לפי מידת המקרה.
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 

 

דרך מנחם בגין 48, מגדלי אביב, תל אביב 
טל': 3218640 - 072   פקס: 6397304 - 03  דוא"ל:lawyers@kaisman-law.co.il
 

          דיני עבודה - עורך דין דיני עבודה - ייעוץ משפטי

 
Show Profile